Google Ads Demand Gen Kampanyaları

Google Ads’in en yeni kampanya modellerinden olan Demand Gen kampanyası potansiyel müşterilerin ya da müşterilerinizin işletmeniz hakkında bilgi edinmesini veya marka bilinirliğini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmanızı sağlayan bir kampanya türüdür. Demand Gen kampanyaları, işletmenizin büyümesine ve hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabilecek etkili araçlardan biridir.  

 

Google Ads Demand Gen Kampanya İçerikleri Nerelerde Görüntülenir?

Google Ads Demand Gen Kampanyaları; Google arama motoru, YouTube, Gmail ve diğer Google platformlarında görüntülenebilmektedir.

 

Google Ads Demand Gen Kampanyasının Amaçları

Demand Gen kampanyaları işletmenizin ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak, web sitenize trafik çekmek, müşterilerden veya potansiyel müşterilerden geri bildirim almak için kullanılabilecek bir kampanyadır. Bu kampanya türünü kullanmak aşağıdaki hedeflere ulaşmak isteyen markalar için oldukça etkili olacaktır.

 • Marka bilinirliği oluşturma ve arttırma
 • Potansiyel müşteri oluşturma
 • Satışları artırma
 • Web sitenize trafik çekme
 • Geri bildirim alma
 • Geniş bir hedef kitleye ulaşma

 

Google Ads Demand Gen Kampanyası Nasıl Oluşturulur?

Demand Gen kampanyalarını aşağıdaki adımları takip ederek oluşturulabilirsiniz:

 1. Hedeflerinizi belirleyin. Demand Generation kampanyalarınızın amacını belirleyin. Potansiyel müşteri edinmek, satışları artırmak, marka bilinirliğini artırmak veya web sitesi trafiğini artırmak mı istiyorsunuz?
 2. Hedef kitlenizi belirleyin. Kime ulaşmak istiyorsunuz? Demografik bilgiler, ilgi alanları ve davranışları gibi faktörleri göz önünde bulundurun.
 3. Bütçenizi belirleyin. Ne kadar harcamak istiyorsunuz?
 4. Reklamlarınızı oluşturun. Reklamlarınızın mesajını, görsellerini ve metnini belirleyin.
 5. Kampanyanızı başlatın. Kampanyanızı yayınlayın ve sonuçlarını izleyin.

 

Demand Gen kampanyaları, işletmenizin hedeflerine ve bütçenize uygun bir şekilde planlanır ve yürütülürse başarılı olma şansı yüksektir. 

Önerilen okuma: Google’ın Yeni Reklam Modeli: AR Beauty

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir